W wielu projektach łazienkowych główne miejsce zajmuje wanna wolnostojąca, do której następnie dokłada się różne mniej lub bardziej designerskie rozwiązania. Czy można stworzyć efektowną przestrzeń łazienkową, w której zamiast klasycznej wersji wolnostojącej pojawi się wanna prostokątna z obudową?


Na rynku dostępne są gotowe
wanny wolnostojące, które wystarczy zainstalować we własnej łazience. Większość wanien wolnostojących, które znaleźć możemy w sklepach, to rozwiązania dość drogie, więc nie każdy może sobie na nie pozwolić. Istnieje jednak ciekawa, nowoczesna i ekonomiczna alternatywa – wanna prostokątna usadowiona na nośniku stabilizującym EPS.

Dzięki takiemu prostemu i taniemu zestawowi możemy stworzyć wymarzoną, piękną strefę kąpielową w każdej łazience. Sposób montażu pozwala uzyskać dostęp do wanny prostokątnej z każdej strony i umożliwia zabudowanie jej wybranymi przez nas płytkami. Sam nośnik EPS jest produktem, który pozwala na bezpieczne, solidne i szybkie zainstalowanie wanny w wybranym przez nas miejscu łazienki – bez wiercenia dziur w ścianie, bez skuwania starych płytek czy korzystania ze specjalnych, podpierających wannę jedynie punktowo, stelaży.

Łazienkowy zestaw idealny

Jeżeli zależy nam na doskonałym wyglądzie łazienki, ale również cenimy sobie komfort podczas codziennych kąpieli, wanna prostokątna w zestawie z nośnikiem EPS zapewni nam doskonałe warunki do pełnego relaksu.

Nowoczesne, ergonomiczne wanny prostokątne marki Oltens - pochodzące z serii Langfoss oraz Selfoss - nadadzą szyku każdemu wnętrzu, niezależnie od tego, w jakim stylu chcemy je urządzić. Jeżeli mamy do dyspozycji więcej miejsca w łazience, warto stworzyć w niej prawdziwy salon kąpielowy, w którym to nasza wanna będzie odgrywała główną rolę.

Nowoczesne wanny prostokątne jedno lub dwuosobowe wyróżnia przemyślana ergonomia, a dzięki ich montażowi w formie wolnostojącej zyskujemy ogrom dostępnej przestrzeni. Warto zadbać także o odpowiednie oświetlenie do łazienki, które pozwoli wyczarować niezwykłą, intymną atmosferę w pomieszczeniu.

Zgodnie z obecnymi trendami na popularności szybko zyskują nośniki EPS z wycięciem umożliwiającym zamontowanie efektownego podświetlenia wanny listwą LED. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy stworzyć strefę kąpielową, która stanie się przyjemna i niezwykle nowoczesna, a do tego bardziej funkcjonalna podczas codziennego użytkowania (podcięcie w zabudowie wanny prostokątnej ułatwia podejście stopami do wanny).

Warto wiedzieć, że na oferowane przez polskiego producenta, firmę Schedpol, nośniki EPS uzyskujemy aż 31-letnią gwarancję.

Co warto wiedzieć o nośniku stabilizacyjnym EPS?

Nośnik stabilizacyjny EPS gwarantuje przede wszystkim niebywałą wytrzymałość konstrukcyjną i stabilność wanny prostokątnej, dzięki jej perfekcyjnemu podparciu zarówno na rantach, jak i na dnie.


Dodatkowo nie przerywamy w ten sposób łazienkowej hydroizolacji – nie ma potrzeby wwiercania się w ściany budynku (system umożliwia wyeliminowanie inwazyjnych w strukturę ściany kotw podpierających wannę, które są niezbędne przy montażu na klasycznym stelażu). Cały układ odpływowy schowany jest w wysokości zabudowy wanny prostokątnej, dzięki temu staje się niewidoczny dla użytkowników.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż nośnik stabilizujący EPS wykonany jest z materiału o wysokich właściwościach izolacyjnych, więc ma pozytywny wpływ na termoizolację (dłuższe utrzymywanie ciepłej wody) oraz wygłuszenie, co okazuje się szczególnie przydatne, gdy mieszkamy w bloku lub gdy łazienka usytuowana jest na piętrze domu.

Wanna akrylowa zamontowana na nośniku stabilizacyjnym EPS waży o wiele mniej niż wanny wykonane z konglomeratu. Ważne jest również to, że dzięki niewielkiej wadze produktu zarówno logistyka, jak i montaż są bezpieczniejsze oraz zostają uproszczone do minimum. Taka zabudowa jest bardzo trwała, a montaż szybki i bezproblemowy. Dodatkowo można taki nośnik obudować wybranymi przez siebie płytkami czy mozaiką.

Zastosowanie nośnika EPS w połączeniu z elegancką wanną prostokątną sprawia, że ekskluzywna wanna wolnostojąca jest w zasięgu naszego portfela. Strefa kąpielowa może stać się komfortowa i dokładnie taka, jaką sobie wymarzyliśmy.