Jedno rozwiązanie umożliwia długie i relaksujące kąpiele. Drugie szybką i orzeźwiającą kąpiel. Nie da się ukryć, że najlepiej mieć jedno i drugie – mowa oczywiście o wannie i prysznicu. Czy zawsze jest to możliwe?


Decyzja o zakupie wanny lub prysznica (bądź obu tych rzeczy) uzależniona jest od trzech kwestii. Pierwszą z nich jest metraż łazienki, który nie zawsze pozwala na montaż obu urządzeń. Drugą – domowy budżet, który bardzo często nas ogranicza. Trzecią i ostatnią kwestią są nasze upodobania – nie każdy pragnie zaopatrywać łazienkę w jedno i drugie. 

W kolejnym odcinku vloga Łazienka na Plus postaramy się odpowiedzieć na  wbrew pozorom najtrudniejsze łazienkowe pytanie: wanna czy prysznic? Co wybrać?

Co za dylemat!

Z pewnością mniej miejsca w łazience zajmie prysznic aniżeli wanna –  do postawienia niewielkiej kabiny prysznicowej wystarczy mniej niż metr kwadratowy powierzchni. Prysznic zapewnia również przyjemne i szybkie kąpiele. Co więcej, zdaniem lekarzy jest zdecydowanie bardziej higieniczny niż wanna.

Ale wanna ma również swoje plusy! Przede wszystkim ułatwia mycie dzieci. Dorośli natomiast mogą skorzystać z długich i aromatycznych kąpieli. To dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy kochają urządzać sobie domowe SPA.

A może 2 w 1?

Dla wielu osób, które borykają się z problemem małej łazienki, istnieje pomoc w postaci parawanu nawannowego. Jest to bardzo praktyczna opcja, która pozwala zarówno na szybki prysznic, jak i długą kąpiel. Nie mniej jednak parawan nawannowy oprócz zalet ma również swoje wady. Jakie? Dowiecie się oglądając nasz film! Być może to właśnie dzięki niemu podejmiecie decyzję i sami odpowiecie na pytanie – wanna czy prysznic?