O funkcjonalności i komforcie użytkowania łazienki decyduje wiele czynników. Jednym z nich jest zastosowanie produktów praktycznych i wytrzymałych. Dotyczy to szczególnie systemów spłukujących. Nowoczesne rozwiązania w tym zakresie oraz technologie pozwalają stworzyć łazienkę na miarę indywidualnych potrzeb, która posłuży przez lata.


Nie znam osoby, która urządzając łazienkę nie zwracałaby szczególnej uwagi na system spłukujący, szczególnie jeśli aranżacja zakłada zastosowanie stelaża podtynkowego. Ty z pewnością również szukasz w tym zakresie najlepszych, trwałych rozwiązań, które pozwolą Ci urządzić łazienkę, nie tylko estetyczną, funkcjonalną, ale przede wszystkim na miarę Twoich potrzeb!


Nie ma nic gorszego niż przymus dostosowywania się do tego co jest. Współczesne łazienki oraz ich właściciele potrzebują rozwiązań pełnych nowych i różnych możliwości. Seria stelaży podtynkowych Cersanit Aqua zadowoli nawet najbardziej wymagających. To systemy spłukujące łączące nowoczesne rozwiązania technologiczne z funkcjonalnością i wytrzymałością. Czy warto z nich skorzystać? Przekonaj się sam!

Stelaże podtynkowe – funkcjonalne rozwiązania

Seria stelaży podtynkowych Aqua to zupełnie nowe możliwości. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom o wyjątkowych walorach funkcjonalnych można je łatwo i szybko zainstalować w dowolnej przestrzeni łazienkowej. Nadadzą się zarówno do mniejszych, jak i większych wnętrz.


Zastosowanie wysokiej jakości materiałów sprawia, że stelaże Aqua niezależnie od wybranego wariantu gwarantują bezawaryjną pracę instalacji przez długie lata. Ponadto rozwiązania wprowadzone w kolekcji ułatwiają i przyspieszają montaż stelaża. Poniżej znajdziesz krótkie informacje o funkcjonalnościach ułatwiających zamontowanie stelaży Aqua.

Sprawnie i szybko – uniwersalne systemy mocujące


Stelaże Cersanit Aqua zostały stworzone nie tylko z myślą o komfortowym korzystaniu z łazienki, ale również z myślą o ułatwieniu ich montażu, który jeśli jest zbyt skomplikowany potrafi zniechęcić nawet najlepszego instalatora. Poza tym z pewnością nie zawsze chcesz korzystać z usług takiej osoby, szczególnie jeśli jesteś domową złotą rączką i w temacie remontów doskonale radzisz sobie sam. Dlatego stelaże Aqua zostały wyposażone w praktyczne elementy montażowe QUICK FIX.


Dzięki tym elementom:

• Szybko i sprawnie zamontujesz stelaż podtynkowy, nawet w pojedynkę
• Nierówna ściana nie będzie już problemem
• Możesz zamontować stelaż nie tylko równolegle do ściany, ale również w rogu pomieszczenia. To doskonałe rozwiązanie do łazienek o małym metrażu, gdzie liczy się każdy centymetr oraz doskonały sposób na wykorzystanie każdej przestrzeni.
• Konstrukcja uchwytu stelaża umożliwia obrót w zakresie 360°
• Stopa uchwytu mocującego jest uchylna w zakresie -45° i +45°
• Funkcja mikroregulacji za pomocą śrubokręta pozwoli Ci ustawić końcową odległość stelaża od ściany bez najmniejszego problemu


Korozja im nie straszna


Łazienka to specyficzne i bardzo wymagające pomieszczenie, szczególnie narażone na wilgoć. Dlatego każdy element, który wybierasz do swojej łazienki powinien być odporny na parę i wilgoć, nawet stelaż podtynkowy. Wszystko to sprawiło, że ramy i stropy stelaży Aqua zostały zabezpieczone galwanicznie warstwą cynku. Sprawia ona, że powierzchnia stelaża jest równa i pozbawiona zgrubień, co eliminuje miejsca narażone na korozję.

Galwanizacja gwarantuje:

• Zabezpieczenie profili ram stelaża warstwą cynku przed rdzewieniem
• Wyjątkową odporność ram galwanizowanych w całości potwierdzoną aż 25-letnią gwarancją producenta


Nie potrzeba wielu – hamulec w stopie


Nie zawsze masz pod ręką do dyspozycji sąsiadów lub kogoś z rodziny, czasami musisz liczyć sam na siebie. Dobrze w takich sytuacjach mieć możliwość skorzystania z elementów, które ułatwią, a nie utrudnią montaż. Hamulec zamontowany wewnątrz profilu ramy każdego stelaża Aqua ułatwia w pojedynkę zamontowanie produktu na odpowiedniej wysokości bez konieczności stosowania podpór.


Hamulec w stopie stelaży Cersanit Aqua to:

• Bardzo proste ustawienie wysokości stelaża w pojedynkę
• Łatwy montaż i stabilny stelaż podczas montowania
• Obrotowe stopy pozwalają łatwo dostosować i znaleźć najdogodniejsze ustawienie stelaża


Zawsze świeżo

Ładna i efektowna łazienka, to również czysta i pachnąca łazienka. System FRESH to nowoczesne rozwiązanie, które sprawi, że Twoja toaleta stanie się jeszcze bardziej świeża. To nic innego jak łatwo dostępny koszyczek na kostki WC. To szczególnie przydatne rozwiązanie w chwili kiedy zamierzasz korzystać z ceramiki bezkołnierzowej.


Aby umieścić kostkę w zbiorniku, wystarczy zdjąć płytkę przycisku spłukującego i położyć ją na podajniku. Kostka odświeżająca wpada do koszyczka i powoli rozpuszcza się w wodzie zapewniając higienę
przy każdym spłukaniu.

System FRESH Cersanit Aqua zapewnia:

• Szybki i prosty dostęp do zbiornika celem umieszczenia w nim tabletek odświeżających
• Higienę w toalecie na najwyższym poziomie
• Współpracę z bezkołnierzowymi miskami WC
• Dokładne obmycie wnętrza miski WC w czasie spłukiwania dzięki opartemu na testach ustawieniu parametrów spłukiwania w gotowych zestawach WC


Kolano odpływowe i 4 sposoby podłączenia wody


Niema nic gorszego niż uniwersalne wyposażenie łazienki. Produkty uniwersalne nie mogą sprawdzić się w każdej przestrzeni. Zakupując tego rodzaju stelaż ryzykujesz brakiem możliwości jego odpowiedniego podłączenia.


Trójstopniowa regulacja głębokości kolana odpływowego oraz możliwość skierowania go w bok lub w dół, dają znaczną swobodę przy podłączaniu zestawu podtynkowego Aqua. To świetne rozwiązanie dla instalatora oraz architekta, gdyż umożliwia elastyczny montaż.

Trzy możliwości montażu kolana odpływowego zapewniają przede wszystkim:

• Możliwość montażu stelaża we wnętrzach o niewielkiej powierzchni lub nieregularnym planie

Kolejną ważną funkcjonalnością stelaży Aqua umożliwiającą szybki i bezproblemowy montaż jest możliwość podłączenia wody w 4 różnych punktach. Można to zrobić z boku z prawej lub z lewej strony zbiornika oraz od góry również z prawej, lub z lewej strony zbiornika.


Podłączenie wody na 4 sposoby:


• Ułatwi Ci montaż stelaża, bez względu na układ instalacji


Na górze czy z przodu?


W większości stelaży podtynkowych Aqua możesz zamontować przycisk spłukujący z przodu lub na górze, dzięki dwóm otworom rewizyjnym.

Zaletą tego rozwiązania jest:

• Tworzenie nowych możliwości aranżacyjnych, bez konieczności dostosowywania się do ogólnie przyjętych norm
• Intuicyjny, prosty i szybki montaż oraz serwis przycisku spłukującego


Innowacyjne podłączenie – oszczędność czasu i wysiłku


Elementy wewnętrzne zbiornika stelaży podtynkowych Aqua możesz również łatwiej podpiąć do instalacji wodnej dzięki innowacyjnej możliwości połączenia ich poza zbiornikiem.

Wystarczy, że:

• Mufę przyłączeniową, wężyk oraz zawór kątowy po połączeniu umieścisz w zbiorniku przez otwór rewizyjny

Przyciski spłukujące – postaw na sprawdzone produkty


Wybór odpowiedniego przycisku spłukującego nie wynika obecnie jedynie z aspektu funkcjonalnego, ale również estetycznego. O tym, czy wybierzemy dany model w dużej mierze decyduje jego design oraz kolor, a także materiał z jakiego został wykonany.


Różnorodność form, kolorów oraz funkcji pozwala wybrać właściwy i dopasowany do stylu łazienki przycisk spłukujący. Jakie rozwiązania w tym zakresie oferuje Cersanit Aqua?


Przyciski mechaniczne – klasyka w nowoczesnej odsłonie


Przyciski spłukujące mechaniczne zaproponowane przez Cersanit Aqua to modele o klasycznym, aczkolwiek nowoczesnym wzornictwie. Bogactwo wzorów, materiałów i paleta barwna zgodna z najnowszymi trendami wnętrzarskim pozwala dobrać model do każdej łazienki, niezależnie od jej stylu.

Przyciski różnią się od siebie stylem. Część z nich posiada płytki przycisków natynkowe lub licowane ze ścianą, część cechują małe lub duże klawisze, a część wyróżnia się geometrycznymi bądź organicznymi kształtami. W ofercie znajdziesz również różnego rodzaju wykończenia przycisków, jak szkło, wysokiej jakości tworzywo oraz metal.


Przyciski pneumatyczne- lekkie, ciche i zachwycające


Przyciski pneumatyczne Cersanit Aqua to propozycja dla osób ceniących lekką, płynną i cichą pracę. Wszystkie zostały przystosowane do systemu FRESH. Uniwersalne warianty kolorystyczne sprawią, że przycisk dopasuje się do każdego stylu łazienki. Przyciski pneumatyczne zachwycają swoją formą, która opiera się na modnej geometrii oraz szklanym lub chromowanym wykończenieniu.


Przyciski spłukujące działają w oparciu o sprężone powietrze w mieszku, które następnie uruchamia zawór spustowy.

Zestawy ze stelażem – gwarancja idealnie funkcjonującej łazienki


Wybierając produkty do swojej łazienki warto byś sięgnął po sprawdzone i dopasowane rozwiązania. Kompletne zestawy spłukujące to gwarancja idealnego dopasowania wszystkich elementów: stelaża podtynkowego, miski zawieszanej, deski toaletowej oraz przycisku.