Najczęściej dbamy o to, by ,,ducha” Świąt Bożego Narodzenia widać było w naszych salonach, kuchniach oraz w ogrodzie. Zadbajmy jednak o to, by świąteczny nastrój nie opuścił (często w tym przypadku zapomnianej) łazienki.


Choć często wydaje nam się, że w przypadku dekoracji świątecznej łazienki nie mamy wielu możliwości, to jesteśmy w bardzo dużym błędzie. Świąteczny nastrój może zagościć wszędzie, wystarczy odrobina fantazji i chęci, by stworzyć coś niepowtarzalnego, co nie będzie wymagało od nas ani zbyt wielkiego nakładu finansowego, ani zbyt wiele czasu.

Lampki choinkowe w łazience

Co najbardziej (oprócz choinki) nastraja nas w trakcie świąt Bożego Narodzenia? Blask kolorowych lampek, oczywiście! Ze względu na bezpieczeństwo domowników, warto w przypadku łazienki zaopatrzyć się w światełka na baterie. Lampki choinkowe zawieszone nad lustrem łazienkowym lub na suficie ponad wanną będą stanowiły piękną i zarazem subtelną ozdobę, która podkreśli magię Świąt.

Rodzaj lampek oraz ich barwę najlepiej dostosować do stylu pomieszczenia. Jeżeli nasza łazienka zaaranżowana jest w stylu skandynawskim, wówczas doskonale sprawdzą się proste i ciepłe lampki. Jeśli natomiast mamy industrialną łazienkę, skorzystajmy z zimnych ledowych lampek.

W blasku świec

Świece, podobnie jak lampki, potrafią przypomnieć o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia. Zrezygnujmy więc w tym czasie ze stosowanych przez cały rok środków zapachowych i zastąpmy je świecami. Ciekawym pomysłem może okazać się umieszczenie pachnących cynamonem, jabłkiem, świerkiem lub żurawiną świec w wysokim szkle, w którym dla podkreślenia nastroju wokół nich zamieścimy bombki. Tak przygotowane lampiony możemy dodatkowo przystroić z zewnątrz np. za pomocą kokardki z motywem świątecznym. Kąpiel w towarzystwie takich ozdób będzie niezwykła i bardzo odprężająca. 

W przypadku świec również pamiętajmy o bezpieczeństwie. Należy umieścić je w takim miejscu, w którym trudno będzie je strącić. Warto też zwrócić uwagę, czy nie stoją one przypadkiem w bliskim sąsiedztwie środków łatwopalnych. Interesującą opcją, którą warto przemyśleć, są specjalne ledowe świece.


Wianki i wianuszki

Nad lustrem, na drzwiach, przy oknie lub pod półką. Miejsc na przywieszenie świątecznego wianka w łazience jest wiele. Możecie wykonać go sami, wykorzystując kilka elementów w postaci gałązek świerku, paru kolorowych kokardek oraz bombek lub jeśli czas Wam na to nie pozwala – kupić gotową wersję. By nie wprowadzać do łazienki niepotrzebnego chaosu starajmy się tak dobierać ozdoby, by kolorystycznie współgrały one z całością wnętrza.


Inne pomysły na świąteczne ozdoby do łazienki

Co jeszcze możemy zrobić, by stworzyć świąteczną łazienkę rodem z filmu ,,Kevin sam w domu”? Jest kilka sprawdzonych opcji. Pierwszą z nich jest to, co w każdej łazience być musi – mydło. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów mydeł w świątecznych kształtach lub zapachach. Możecie również sami przygotować takie mydełko, dodając do niego olejki o zapachu piernika lub cynamonu i ozdabiając je małą gałązką świerku przewiązaną wstążeczką. Tak przygotowane mydło połóżcie na mydelniczce ze świątecznym motywem.

Kolejną opcją jest stworzenie świątecznego kącika w strefie muszli WC. Specjalnie z okazji świat załóżcie na deskę WC dywanik z motywem Mikołaja lub reniferów, a jeśli nad muszlą macie jakąkolwiek półeczkę, to i na niej połóżcie figurkę Gwiazdora lub małą choinkę, a jeśli warunki Wam na to pozwalają – gwiazdę betlejemską .

Ostatnią naszą propozycją jest użycie sztucznego śniegu. Jest to ciekawa opcja do łazienki, która posiada okno, bowiem to na nim prezentuje się najlepiej. Jeśli w domu są dzieci będzie to dla nich istna frajda, szczególnie, że to właśnie one mogą przygotować specjalne świąteczne szablony, które wykorzystacie do malowania okien sztucznym śniegiem.