Na rynku armatury sanitarnej można znaleźć szereg produktów różnych marek. Niektóre oferują wysoką jakość, inne komfort użytkowania, elegancki design albo ekologiczne technologie. Niemiecka firma GROHE oferuje szereg unikalnych rozwiązań i stara się zadbać o wszystkie potrzeby konsumentów.


Ekskluzywny design

Nad wzornictwem produktów GROHE pracuje zespół projektowy złożony z najbardziej kreatywnych wizjonerów z całego świata. Zmysłowe i intrygujące formy armatury zostały docenione na prestiżowych galach z dziedziny designu i wyróżnione takimi nagrodami jak: Red Dot Design Award, iF Product Design Award, Iconic Awards i wieloma innymi. By podkreślić elegancką linię produktów, eksperci GROHE opracowali unikalną technologię galwanizacji, pozwalającą uzyskać idealnie gładką, lśniącą i odporną na zarysowania powłokę StarLight®. Dzięki niej powierzchnia zachowuje lustrzany połysk, jest łatwa w czyszczeniu i nie poddaje się upływowi czasu.


Czysta przyjemność obsługi

Inżynierowie GROHE nie bez powodu są określani przez kolegów z branży sanitarnej mianem mistrzów technologii - Masters of Technology. Dzięki latom doświadczenia i ciągłego dążenia do doskonałości, opracowali oni m.in. głowicę ceramiczną SilkMove®. Pozwala ona, nie tylko na płynną i lekką regulacje parametrów wody, ale także stanowi gwarancję długowieczności armatury. Jej konstrukcja umożliwia bezproblemową obsługę dźwigni przez 200 000 cykli użycia, co w praktyce oznacza nawet 20 lat eksploatacji baterii!

Równie prosty jest sam montaż produktów GROHE. Baterie i elementy podtynkowe zostały wyposażone w technologię QuickFix®, dzięki której czas instalacji jest nawet o połowę krótszy w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań

Fenomenalny komfort


  


Technologie GROHE to także gwarancja najwyższego komfortu w Twoim domu. Wszystkie słuchawki prysznicowe, deszczownice i natryski boczne zostały skonstruowane w innowacyjnym systemie DreamSpray®. Odpowiada on za równomierne doprowadzanie wody do każdej pojedynczej dyszy. Dzięki temu, strumień jest nie tyko wyjątkowo przyjemny dla skóry, ale także pozostaje perfekcyjnie zbalansowany nawet wtedy, gdy trzymasz słuchawkę pod kątem lub do góry nogami. Za sprawą GROHE, prysznic zmieni się w chwilę wytchnienia i relaksu po ciężkim dniu.

Niemieccy inżynierowie opracowali również system Whisper®, który zadba o spokojny sen domowników. Część spłuczek GROHE została wyposażona w specjalny dopływ wody w kształcie spirali, który tłumi odgłos przepływu, sprawiając że ich napełnianie będzie tak ciche jak subtelny szept. Taka technologia pozwala na całkowicie swobodne zaprojektowanie łazienki. Nie musisz się ograniczać faktem, że za ścianą na której chcesz umieścić toaletę znajduje się sypialnia.

Bezpieczeństwo na każdym kroku

Do większości wypadków i urazów dochodzi w domach, dlatego opracowanie technologii zwiększających poziom bezpieczeństwa w kuchni i łazience było dla zespołu GROHE niezwykle ważne. Jedną z nich jest innowacyjna termostatyczna głowica TurboStat®, stosowana w bateriach wannowych i prysznicowych. W zaledwie 0,3 sekundy wychwytuje ona zmiany ciśnienia w instalacji (czyli mniej niż czas reakcji skóry na bodźce zewnętrzne!) i przywraca pożądaną temperaturę strumienia.

Wybrane parametry będą utrzymane przez cały czas trwania kąpieli, więc nie musisz się martwić, że Twoi najbliżsi oparzą się ukropem na skutek wahań ciśnienia w instalacji wodociągowej. Baterie termostatyczne GROHE sprawią, że nieprzyjemne oparzenia o powierzchnię armatury również odejdą do przeszłości. Wybrane modele skonstruowano bowiem w technologii CoolTouch®, która skutecznie izoluje przepływ gorącej wody od metalowego korpusu, nie dopuszczając do jej zbytniego nagrzania.

W kwestii bezpieczeństwa instalacji kuchennych, GROHE również zadbało o odpowiednie projekty. Część baterii zlewozmywakowych została wyposażona w technologię Zero®, która dzięki wewnętrznemu kanałowi oddziela strumień wody od szkodliwych związków ołowiu i niklu w korpusie. Dzięki temu masz pewność, że z Twojej wylewki popłynie zdrowa, czysta woda.

Z ekologią za pan brat

Zdając sobie sprawę jak istotne w dzisiejszych czasach jest oszczędzanie wody i energii, niemieccy konstruktorzy stworzyli proekologiczne rozwiązania na miarę XXI wieku. Technologia EcoJoy®, zawarta w bateriach i systemach prysznicowych, pozwoli w inteligentny sposób zredukować zużycie cennych zasobów naturalnych. Pomimo zmniejszonej, nawet o 50%, konsumpcji, kaskada wody będzie tak pełna i przyjemna w dotyku jak zawsze.

To nie koniec oszczędności! Wybrane modele baterii, wyposażone w ceramiczną głowicę SilkMove® ES (Energy Saving), umożliwiają także znaczne zredukowanie zużycia energii. Głowicę zaprojektowano w taki sposób, by w środkowej pozycji dźwigni uruchamiała wyłącznie przepływ wody zimnej.  Pozwala to wyeliminować jej zbędne podgrzewanie – np. podczas przepłukiwania szczoteczki do zębów albo czyszczenia umywalki.

 

Produkty GROHE są zatem gwarancją wszechstronnej funkcjonalności i przyjemnej obsługi opakowanej w wyjątkowo atrakcyjne formy wizualne. Jeżeli szukasz produktów najwyższej jakości, objętych nawet 10 letnią gwarancją, armatura GROHE stanowi idealne rozwiązanie dla Ciebie.