Cztery stylowe pomysły na aranżację łazienki

W poszukiwaniu indywidualnego charakteru nie trzeba wcale sięgać po wymyślne rozwiązania. Te cztery projekty pokazują, jak za pomocą klasycznych zestawień uzyskać kameralne i stylowe wnętrza.

 

Kąpiel w bieli

Biała łazienka to oczywiście jedna z najbardziej podstawowych aranżacji, ale w tym wydaniu klasyka nabiera nowoczesnego charakteru. Dominująca we wnętrzu biel działa jako kojące tło, tworząc przestrzeń, która nie przytłacza. W ten sposób projektanci chcieli położyć nacisk na relaksacyjny charakter pomieszczenia, który jeszcze wyraźniej podkreśla umieszczona w centralnym punkcie wanna wolnostojąca. Za nią znalazła się (na pierwszy rzut oka niemal niewidoczna) kabina prysznicowa - szczególnie przydatna w momentach, w których na odprężenie nie ma czasu.

 Biała łazienka

 

Klasyczna biel w równie klasyczny sposób zestawiona jest z drewnem w ciepłym odcieniu, z którego wykonana jest szafka pod umywalką. To akcent, który najwyraźniej kontrastuje z całością, ale mimo to subtelnie wkomponowuje się w stonowany projekt. Nowoczesnego sznytu efektownie dopełniają umieszczone po obu stronach lustra świetlne pasy.

 

drewniana szafka pod umywalką

 

Łazienka dla dziecka

To projekt dopasowany specjalnie do potrzeb najmłodszych. Choć i tutaj dominuje nowoczesny minimalizm, znalazło się też miejsce na kilka kolorowych akcentów. Szczególną uwagę zwracają przede wszystkim ręcznie wykonane ceramiczne kafelki w kształcie rybich łusek - w końcu mycie zębów wcale nie musi być przerwą od rozwijania wyobraźni! Przy umywalce znalazł się drewniany stołek ze stopniem - pomoc dla samodzielnych maluchów, które pewnie z dumą odstawią go w kąt, gdy już nieco podrosną.

 Łazienka dla dziecka z kolorowymi akcentami

 

Schowane za jasnym szkłem toaleta i bidet umieszczone są na wysokości, która pozwoli dzieciom na ich wygodne używanie. Oprócz nich w łazience nie ma już żadnych elementów, dzięki czemu pomieszczenie oferuje dużo przestrzeni - na pewno przyda się szczególnie tym najbardziej ruchliwym pociechom. 

 

Toaleta i bidet dostosowane dla dzieci

 

Ciepłe kolory 

Ta łazienka gościnna zaprojektowana jest na dwie strefy - wejściową (z toaletą, bidetem i umywalką) oraz prysznicową. Dzięki umiejętnemu zestawieniu ciepłego drewna ze stonowaną szarością granica jest wyraźna, ale nie zaburza stylistycznej spójności wnętrza. Całość jest ciepła i przytulna, co podkreśla nie tylko odcień paneli i półki pod umywalką, ale również wzorzyste kafelki i zwisająca z sufitu lampa.

 łazienka z motywem drewna

 

Mimo niewielkiej przestrzeni pomieszczenia, nie czuć tu ciasnoty. Wszystko dzięki umieszczeniu nad umywalką dużego lustra, które optycznie powiększa łazienkę. To znana sztuczka, która działa za każdym razem!

 drewniany motyw w łazience

 

Łazienka z drewnianym sufitem

Pewnie zdążyliście już zauważyć, że o stylowym charakterze łazienek decyduje przede wszystkim subtelne połączenie drewna z pozostałymi elementami. W tym projekcie naturalny materiał opanował ściany i sufit, z akcentu zamieniając się w dominantę. Dzięki temu pomieszczenie wyróżnia się iście skandynawskim klimatem, przypominając raczej prywatne spa niż zwykłą łazienkę.

 lazienka z drewnianym sufitem

 

To koniec interesujących rozwiązań. Odbijające się w lustrze panele tworzą efekt głębi, po raz kolejny dodając przestrzeni za pomocą prostego zabiegu. Czujne oko wypatrzy również stylowo wpasowane i nierównomiernie rozmieszczone oprawy oświetleniowe w suficie, które nadają wnętrzu indywidualnego charakteru.

Zdjęcia zostały użyczone przez pracownię architektoniczną Ejsmont.

Oferta promocyjna - luty 2018