Proces instalacji baterii natryskowej podtynkowej nie wymaga rewolucyjnych zmian w łazience. Wielkość urządzenia z łatwością możemy dostosować do rozmiarów pomieszczenia, wanny i kabiny prysznicowej. Oto kilka naszych rad.


Do standardów należą głowice okrągłe oraz kwadratowe, choć nie brakuje bardziej wymyślnych i designerskich. Przymocowujemy je do instalacji przygotowanej w ścianie. Montaż instalacji należy jednak powierzyć fachowcom. Samodzielnie możemy przeprowadzić tzw. biały montaż, czyli przykręcić ramię z deszczownicą do odpowiedniego miejsca, zamontować kolanko przyłączeniowe i zestaw natryskowy.


Zestawy podtynkowe – pełna dyskrecja i niezawodność

Jeśli planujemy kompleksowy remont łazienki, obejmujący wymianę glazury, warto zdecydować się na instalację zestawu podtynkowego. Takie rozwiązanie pozwoli nam ukryć w ścianie rury, baterie i tym samym zaoszczędzić dużo miejsca. Jest to opcja droższa i bardziej pracochłonna, jednak efekt końcowy w pełni wynagradza ten wysiłek.Instalacja podtynkowa jest bardziej estetyczna i łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Na zewnętrznej części ściany widoczna będzie jedynie rozeta maskująca oraz dźwignia regulatora wody ciepłej i zimnej.

Zakup elementów podtynkowych musi być przemyślany. Koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na jakość produktów. Montaż baterii pod glazurą lub płyta gipsową ogranicza możliwość dostępu w razie ewentualnej usterki, dlatego powinniśmy postawić na niezawodny sprzęt.Do stworzenia zestawu podtynkowego w którym znajduje się deszczownica konieczna jest bateria podtynkowa prysznicowa z elementem podtynkowym, która przeznaczona jest do zasilania jednego odbiornika - w tym przypadku właśnie deszczownicy. Jeśli chcemy korzystać także z zestawu natryskowego konieczna jest bateria podtynkowa wannowa z przełącznikiem oraz element podtynkowy, który przeznaczony jest do zasilania dwóch odbiorników.

Dobrym rozwiązaniem jest również bateria prysznicowa z termostatem. Jest to rozwiązanie wygodne i oszczędne, bo nie zużywamy niepotrzebnie wody podczas ustawiania temperatury. A jeśli w domu są dzieci, dużą role odgrywa też bezpieczeństwo. Bateria termostatyczna posiada blokadę przy temperaturze 38 stopni, która jest optymalna dla zdrowia i komfortu kąpieli.