Na czym polega fenomen toalety bezrantowej? Czy rzeczywiście jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości? Jak dopasować spłuczkę do tego rodzaju miski? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w naszym kolejnym vlogu – nie możecie go przegapić!


Wiele osób uważa, że miska bezkołnierzowa to zbawienie, które stawia na pierwszym miejscu higienę. Co więcej, często słyszy się, że jest to opcja o wiele bardziej ekonomiczna niż tradycyjna miska WC. Czy na pewno?

Co charakteryzuje bezrantową miskę WC?

Przede wszystkim brak kołnierza, a to właśnie on stanowi idealne miejsce do gromadzenia się zarazków. W bezrantowej toalecie woda rozprowadzana jest wewnątrz całej misy, spłukując wszelkie zanieczyszczenia. Fakt ten jednak nie upoważnia nas do zrezygnowania z czyszczenia muszli. To, że brudu nie widać, nie znaczy, że go nie ma! Oczywiście jest go znacznie mniej niż w miskach z pełnym rantem.

Co ze spłuczką?

Pozostaje jeszcze pytanie: jak odpowiednio dostosować spłuczkę do bezrantowych misek WC? Najważniejszą rzeczą, jaką powinien wykonać instalator podczas montażu stelaża, jest właściwa regulacja spłuczki pod kątem ilości pobieranej wody do spłukiwania. Jeśli zrobi to źle, to za każdym razem woda będzie wylewać się poza miskę.

Czego by jednak nie mówić, miski bezkołnierzowe to duże ułatwienie w codziennym utrzymaniu czystości toalety. Więcej na ich temat dowiecie się oglądając nasz film.

Po więcej fachowych rad i inspiracji sięgajcie na naszym kanale na YouTube, gdzie znajdziecie wszystkie dotychczasowe filmy z cyklu ,,Łazienka na Plus”.