Jakie zestawienia kolorystyczne są w tym roku najmodniejsze? Na jakie trendy warto zwrócić uwagę projektując nową łazienkę? Czy klasyczne, białe meble łazienkowe odchodzą do lamusa?


Drewno, fiolet czy biel? Wybieramy kolor mebli łazienkowych

Wybór koloru łazienki nie jest łatwą sprawą. Dużo łatwiej jest zdecydować się w kwestii wanny lub prysznica. Postaramy się pomóc i przedstawić Wam nasze inspiracje i obowiązujące trendy w doborze kolorystyki mebli łazienkowych.

Drewniane meble łazienkowe

Powrót do ciepłych barw naturalnego drewna widać we wszystkich obszarach designu już od kilku lat. W łazienkach, nawiązanie do drewna przyniosła możliwość stosowania naturalnych desek i paneli z drewna egzotycznego. Podwyższona odporność na wilgoć spowodowała, że drewno może na nowo gościć w miejscu, z którego wyparły je płytki i laminaty.

W modzie są zatem zarówno meble łazienkowe z naturalnego, egzotycznego drewna, jak i meble wykonane z płyty MDF z imitującym drewno laminatem. Drewniane fronty szafek łazienkowych łączą się idealnie z drewnianą podłogą, ale także z praktycznie wszystkimi kolorami ceramiki. Warto przemyśleć płytki drewnopodobne, które łączą ze sobą elegancję drewna oraz łatwość mycia.

Na szczególną uwagę zasługują meble łazienkowe stylizowane na stare drewno (takie, jak np. szafki Antado Sycylia), które wykorzystać można zarówno w aranżacjach w stylu vintage, skandynawskim jak i modernistycznych łączeniach starego drewna z nasyconymi, ostrymi kolorami ścian.

Drewniane meble łazienkowe Antado Sycylia nadają elegancji każdej łazience.

Zdecydowane kolory mebli łazienkowych – limonka, fiolet, czerwień, purpura

Kolorowe akcenty w łazience to nie jedynie domena akcesoriów łazienkowych, dywaników czy dekorów na płytkach ceramicznych. Niezwykły i niestandardowy efekt można uzyskać stosując kolorowe meble łazienkowe. Najnowsze propozycje producentów to np. energetyczna limonka, żywa pomarańcza czy tajemniczy fiolet (np. Aquaform Amsterdam).

Szafka Aquaform Amsterdam

Nieco bardziej klasycznie, ale jednocześnie niezwykle ożywczo prezentuje się w łazience czerwień (np. pod postacią szafki Defra Murcia).

Meble Defra Murcia

Nowe trendy w zakresie mebli łazienkowych przynoszą również jeszcze bardziej nietypowe barwy. Purpurowe meble w łazience? Dzięki zestawom Defra Olex to możliwe!

Meble Defra Olex

Białe meble łazienkowe nadal w modzie

Najbardziej klasyczne są oczywiście meble łazienkowe w kolorze bieli. Wśród nich zaś najmodniejsze obecnie są fronty z wysokim połyskiem. Rozjaśniają przestrzeń i świetnie prezentują się zarówno w niewielkich przestrzeniach, które optycznie powiększają, jak i w większych pokojach kąpielowych, którym dodają blasku. 

Aranżacja Koło Traffic
Najlepiej sprzedające się zestawy, takie jak Koło Traffic czy Twins to nie tylko szafki podumywalkowe i kolumny, ale także precyzyjnie zaprojektowane zestawy mebli łazienkowych i ceramiki sanitarnej, które dzięki idealnemu dopasowaniu tworzą spójną i nowoczesną przestrzeń.

Zapisz

Zapisz

Zapisz