Większość z nas lubi od czasu do czasu zmienić coś w swoich wnętrzach. O ile zmiany dotyczą salonu lub sypialni, nie stanowi to dla nas większego problemu, ponieważ sam proces remontu nie jest zbyt wymagający i mówiąc wprost, nie generuje tyle bałaganu, żeby zniechęcić nas do metamorfozy.

A co z łazienką? Czy trzeba przeprowadzić kompletny remont, żeby być zadowolonym z efektu? Udowodnimy Wam, że nie! Wprowadzając małe zmiany można uzyskać wielki efekt!


Zmiany są dobre i potrzebne. Także te w łazience!


Panuje powszechne przekonanie, że łazienkę urządzamy na lata, warto więc wybrać takie produkty, które będą ponadczasowe i uniwersalne. Dość mocno ogranicza to naszą wyobraźnię i potrafi wytworzyć barierę, która skutecznie odciąga nas od szalonych, artystycznych wizji na temat łazienki naszych marzeń.

Pytanie brzmi, dlaczego tak się dzieje i co powstrzymuje nas przed przeprowadzenia od czasu do czasu małych modyfikacji w łazience? Przecież to, co podobało nam się kilka lat temu, nie musi odpowiadać naszym obecnym wymaganiom i sytuacji życiowej.


Powiedzmy sobie szczerze: czy łazienka, którą urządziła para tuż po ślubie będzie tak samo funkcjonalna dla czteroosobowej rodziny? Mamy pewne wątpliwości. Przykładowo prysznic, który idealnie spełniał swoje zadanie w przypadku dwójki dorosłych osób, niekoniecznie zda egzamin przy małych dzieciach, które przecież uwielbiają kąpiele! Wanna jest także zdecydowanie bardziej bezpieczna i komfortowa dla najmłodszych, a także...dla kręgosłupa rodziców. Nachylanie się nad niskim brodzikiem może być na dłuższą metę dość uciążliwe.

Czasem z kolei powody do zmian w łazience są dużo bardziej prozaiczne: po prostu zmienia nam się gust, podobają nam się zupełnie inne rzeczy i chcielibyśmy chociaż w małym stopniu dostosować obecną łazienkę do swoich aktualnych upodobań.

Mała zmiana, wielki efekt!


Zdajemy sobie sprawę, że wymiana prysznica na wannę to jednak coś więcej niż drobna zmiana, ale patrząc z szerszej perspektywy i potencjalnych korzyści dla domowników, to tylko dostosowanie przyłączy instalacji wodno-kanalizacyjnej i wybranie odpowiedniego modelu wanny. Oczywiście wanna zajmie zdecydowanie więcej miejsca niż kabina prysznicowa, ale obecnie mamy dostępnych tyle wariantów wanien, że każda, nawet najmniejsza łazienka, pomieści któryś z nich.


Wiele osób marzy o wannie wolnostojącej, wciąż jednak pokutuje mit, że taka wanna może stanąć tylko w dużej łazience. Nic bardziej mylnego! Musimy oddać sprawiedliwość tezie, że duże wanny wolnostojące rzeczywiście lepiej prezentują się w szerokiej i przestronnej łazience. Nie zmienia to jednak faktu, że na rynku dostępnych jest wiele modeli małych wanien o wymiarach od 140 cm długości, które mogą odmienić wygląd łazienki i nadać jej zupełnie nowy charakter.

Spektakularna metamorfoza łazienki? To nic trudnego!


Czasem wystarczy wymienić baterię umywalkową, żeby odświeżyć wygląd łazienki. Obecnie producenci prześcigają się w uzupełnianiu swojej oferty o nowe kształty, kolory i rodzaje baterii. Zastępując baterię stojącą wersją podtynkową, zyskujemy całkowicie nowy wygląd strefy umywalkowej. Podobnie w przypadku wymiany owalnej umywalki na kwadratową i odwrotnie. Można również zdecydować się na totalny efekt WOW i białą umywalkę zastąpić kolorową. Nie będą to zmiany bardzo kosztowne ani czasochłonne, natomiast satysfakcja z wykonanej pracy gwarantowana.


Warto również wymienić stojący model miski WC na nowoczesny zestaw podtynkowy.  Jednym z ogromnych plusów podwieszanej ceramiki łazienkowej jest możliwość regulacji wysokości na jakiej zostanie zamontowana miska WC lub przycisk spłukujący, co bardzo podnosi komfort użytkowania toalety. Poza tym, przy tym rodzaj instalacji, łatwiej utrzymać czystość wokół toalety, ponieważ miska WC, czy też bidetowa, nie styka się w żadnym miejscu z podłogą, więc mamy ułatwiony dostęp do wszystkich czyszczonych powierzchni. Zyskujemy również na optycznym powiększeniu łazienki, gdyż dzięki wiszącej ceramice wydaje się ona zdecydowanie bardziej przestronna.


Pomysłów na zmianę w łazience jest wiele, więc każdy może dostosować dostępne rozwiązania dla swoich potrzeb. Ze swojej strony każdego dnia staramy się dostarczać wiele ciekawych inspiracji do zmiany wnętrz i odkrywania na nowo potencjału swojej łazienki i nie tylko.