Tworzy inspirujące łazienki, w których każdy, nawet najmniejszy element dopracowany jest do perfekcji. Kompleksowe i konceptowe rozwiązania dla nowoczesnych wnętrz to efekt ich długoletniego doświadczenia. Marka RAVAK, bo o niej mowa, stworzyła rozwiązanie do łazienki, które wychodzi każdemu na przeciw. Czym charakteryzuje się koncept 10˚ i jakie są jego zalety?


Łazienka jest bardzo specyficznym i wymagającym miejscem. To wnętrze, które tak naprawdę powinno być ,,szyte na miarę”. Tutaj nie ma miejsca na jednorazowe pomysły, które szybko wyjdą z mody lub co gorsza – nie zaspokoją potrzeb użytkowników i okażą się zupełnie nietrafione. W oparciu o bogate doświadczenie w zakresie wzornictwa produktowego marka RAVAK zaproponowała rozwiązanie, które jest nie tylko praktyczne, ale i efektowne – koncept 10˚.

10, która robi różnicę!

Zastosowana w nazewnictwie konceptu liczba 10 symbolizuje ilość stopni, zgodnie z którymi produkty zostały pochylone lub obrócone po to, aby ułatwić codzienne użytkowanie łazienki. Wszystko zaczęło się w momencie, w którym czeski projektant Kryštof Nosál, dzięki zwykłemu obrotowi o 10° z klasycznej, prostokątnej wanny stworzył wygodną wannę asymetryczną.


Dzięki takiemu rozwiązaniu łazienki zyskują na dodatkowym miejscu do przechowywania kosmetyków. Ponadto tak zaprojektowana wanna wyposażona w parawan nawannowy umożliwi wygodne wzięcie prysznica.

Nowe spojrzenie na dobrze znane rzeczy stało się motywem do dalszego działania. Wanna 10° jest tylko jednym z wielu elementów konceptu, który zawiera urządzenia pozwalające na spójne zaaranżowanie całej łazienki. Wszystkie one kierują się zasadą prostego obrócenia, które sprawia, że rzeczy z pozoru zwyczajne stają się jeszcze bardziej funkcjonalne i świeże pod kątem designu.

Matematyczne łazienkowe uzupełnienie

Wszystkie elementy konceptu 10° łączy jednolity styl oraz wysokiej jakości materiały. Producent oferuje w tym zakresie klasyczną prostokątną wannę, kwadratowe i prostokątne kabiny prysznicowe oraz prostokątną umywalkę.

W skład łazienkowej matematycznej dziesiątki wchodzi także umywalka obrócona do przestrzeni, asymetryczna i jedyna w swoim rodzaju kabina prysznicowa oraz ergonomicznie nachylona bateria, której wyjątkowość polega na tym, że kieruje ona strumień wody wprost na dłonie. Co dokładnie wyróżnia te produkty od innych dostępnych na rynku?

Bateria umywalkowa 10°

Jednouchwytowa bateria umywalkowa 10°, podobnie jak inne produkty wchodzące w skład konceptu, wyróżnia się 10-stopniowym nachyleniem w kierunku użytkownika. Bateria dopasuje się idealnie do każdej umywalki, niezależnie od jej wielkości.


Bardzo łatwy montaż baterii 10° pozwala na samodzielną instalację. Produkt posiada ceramiczną głowicę o średnicy 35 mm testowaną na minimalnie 30 lat żywotności.

Kabiny i drzwi prysznicowe 10°

Oferta kabin prysznicowych konceptu 10° obejmuje modele asymetryczne, prostokątne i kwadratowe. Tak szeroki wybór powoduje, że produkty te znajdą zastosowanie zarówno w dużych, jak i małych, trudnych do zaaranżowania łazienkach.


Oczywiście do każdej kabiny możemy dopasować parawan nawannowy. Asymetryczna wersja kabiny prysznicowej ułatwia poruszanie się w łazience, a jednocześnie nie umniejsza komfortu korzystania z natrysku.

Umywalki 10°

Umywalki wchodzące w skład konceptu 10° obejmują modele narożne oraz symetryczne. Ich zaletą niewątpliwie jest to, że można zamontować je w dowolnym miejscu łazienki, np. we wnęce, którą chcemy wykorzystać.


Dzięki przesunięciu umywalki o 10° w kierunku użytkownika nie będziemy musieli cieśnić się przy ścianie, a nasze ramiona będą mogły poruszać się swobodnie podczas mycia.

Klasyka w nowoczesnej odsłonie

Koncept 10° proponuje więc klasykę odpowiednio połączoną ze współczesnymi wymaganiami i trendami w zakresie projektowania wnętrz. Najważniejsze jest jednak to, że klasyka ta odpowiada naszym indywidualnym potrzebom, a jednocześnie sprawdza się w wymagających łazienkach.

Wszystkie elementy konceptu 10° tworzą dopasowaną pod kątem wzornictwa, kompleksową całość. Oczywiście nadal jest on poszerzany o kolejne dopasowane produkty.

Produkty wchodzące w skład konceptu 10° doskonale podkreślą charakter idealnej pod kątem wymiarów łazienki. Niemniej jednak szczególnie przydatne okażą się w chwili, kiedy trzeba będzie wypełnić przestrzeń wymagającego, asymetrycznego pomieszczenia.

Więcej informacji na temat konceptu 10° znajdziecie w poniższym filmiku.