Masz małą kuchnię lub nietypowy układ ścian, a Twój portfel każe zapomnieć o zamawianiu mebli na wymiar? Nie załamuj rąk - z pomocą przychodzą meble modułowe!


Wygodna, ergonomiczna i funkcjonalna kuchnia to niemałe wyzwanie - szczególnie wtedy, gdy do dyspozycji masz jedynie kilka metrów kwadratowych lub musisz zmierzyć się ze skośnymi ścianami w wyjątkowo nieustawnym wnętrzu. Najprościej byłoby zamówić meble na wymiar, ale taka decyzja może stać się sporym obciążeniem dla domowego budżetu.

Na szczęście marzeń o idealnej kuchni nie musisz odkładać na później. Dzięki meblom modułowym skomponujesz wnętrze dopasowane do Twoich potrzeb i stawisz czoła nawet najbardziej niewygodnym pomieszczeniom. W czym tkwi geniusz takiego rozwiązania?

kuchnia modułowa

Indywidualna układanka

Kuchenne meble modułowe to nic innego, jak pojedyncze szafki stojące i wiszące w różnych rozmiarach. Producenci oferują szeroką gamę kolorów i materiałów oraz różną wysokość i głębokość szuflad. W zależności od modelu, możesz wybrać moduły z blatem (ustawione obok siebie stworzą wygodną przestrzeń do gotowania) lub, jeśli chcesz uniknąć szpar i łączeń, dokupić go osobno.

Modułowy charakter mebli sprawia, że raz zaplanowana konfiguracja wcale nie musi być ostatecznym rozwiązaniem. Szafki w każdej chwili możesz przesuwać, ustawiać i wieszać w innym miejscu - nie mają jasno określonej lewej czy prawej strony i są zaprojektowane w taki sposób, by nie ograniczać Twojej wyobraźni. Dzięki temu błyskawicznie dopasujesz kształt układanki do swoich potrzeb, a nawet nietypowa i mała kuchnia stanie się wygodnym i funkcjonalnym miejscem.

Kuchnia modułowa pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać przestrzeń kuchni. W długim i wąskim pomieszczeniu możesz ustawić rzędy szafek stojących, a nad nimi dopasować modele wiszące. W bardziej przestronnych wnętrzach możesz nawet ustawić wyspę - wystarczy kilka modułów tego samego typu. Z kolei nietypowy układ wnętrza łatwo okiełznasz dzięki wygodnym szafkom narożnym z łamanymi drzwiczkami.

kuchnia modułowa

Mieszaj style i kolory

Producenci proponują dziś różnorodną gamę mebli. Dzięki temu, decydując się na dopasowane wymiarami produkty z jednego katalogu, możesz stworzyć w swojej kuchni różnorodną układankę stylów i kolorów. Nie musisz więc ograniczać się do klasycznej białej kuchni z drewnianym blatem. Połącz chłodny minimalizm z urokiem rodem ze Skandynawii, pobaw się różnorodnymi zestawieniami kolorów i materiałów lub stwórz unikalną mieszankę frontów i uchwytów.

To właśnie pełna dowolność stanowi największy urok kuchni modułowych, które tak łatwo dopasować do ilości zgromadzonych naczyń, sztućców i akcesoriów. Uruchamiając wyobraźnię, dasz również odpocząć portfelowi - w końcu swój wymarzony zestaw możesz kompletować krok po kroku i w odpowiednim czasie dokupować brakujące elementy. Proste i genialne!

Autorką wpisu jest Katarzyna Lasocka - miłośniczka funkcjonalnego designu i redaktorka bloga o nieruchomościach Morizon.