Kuchnia z jadalnią – wskazówki aranżacyjne

Jadalnia połączona z kuchnią nie jest już niczym nadzwyczajnym – to bardzo popularne rozwiązanie. Kuchnia to serce naszego domu, a zmiana stylu życia powoduje, że przyjmujemy inną koncepcje wystroju tego wnętrza. Zobaczcie sami, w jaki sposób z powodzeniem połączyć jadalnię z kuchnią.

Kuchnia bez jadalni dzisiaj już prawie nie istnieje. Co prawda nie zawsze dysponujemy dużym metrażem, ale w ogóle nas to nie ogranicza – odrobinę miejsca na stół i kilka krzeseł można z łatwością wygospodarować, odpowiednio aranżując przestrzeń pomieszczenia. Stół i krzesła w kuchni, oprócz swojej podstawowej funkcji, spełniają rolę miejsca, gdzie można odpocząć i zrobić sobie przerwę w trakcie przygotowywania posiłków lub na kawę.

Oprócz mebli, w aranżacji jadalni istotną rolę odgrywają dodatki, współgrające z resztą kuchni, w postaci podkładek do talerzy, oświetlenia i zastawy stołowej. Odpowiednio dobrane elementy wspólnie stworzą przytulny i funkcjonalny kącik jadalny w kuchni. Dla przykładu, jeśli lubimy styl prowansalski i w nim mamy urządzoną kuchnię to w części, gdzie znajduje się jadalnia niech zagoszczą fioletowe świece, talerze z motywem kwiatowym i świeża pachnąca lawenda.

Aranżacja małej kuchni z jadalnią – wskazówki

Jadalnia w kuchni zazwyczaj kojarzy nam się ze stołem i krzesłami, niemniej jednak rozwiązań może być znacznie więcej. Ten zestaw można z powodzeniem zastąpić blatem z krzesłami. Aby taki blat odpowiednio spełniał swoją jadalnianą funkcję, a jednocześnie był wygodny w użyciu powinien mieć wysokość od 62 do 75 cm. Jeśli natomiast chodzi o szerokość to standardowo jedna osoba powinna mieć do swojej dyspozycji około 60 cm, ale można tę przestrzeń nieco jeszcze ograniczyć – wszystko zależy od tego jak duża jest sama kuchnia.

Urządzając jadalnię w małej kuchni warto rozważyć opuszczane lub wysuwane blaty, a do tego opuszczane siedziska zamiast krzeseł – pozwoli to jeszcze bardziej zaoszczędzić cenne miejsce. Atutem opuszczanych siedzisk jest dodatkowo fakt, że można je zawiesić na dowolnej wysokości, zatem wykorzystamy je zarówno przy niskim, jak i wysokim blacie.

299 złTeka Inca IN 995 bateria kuchenna różowa 53995120FP198 złDeante Milin bateria kuchenna stojąca zielona BEUG62M819 złTeka Icon IC 915 bateria kuchenna niebieska 33915020Z209 złDeante Milin bateria kuchenna stojąca czerwona BEUR62M

Nowoczesny salon z aneksem kuchennym i jadalnią

Aneks kuchenny z salonem w jednym pomieszczeniu to ciekawa i bardzo funkcjonalna koncepcja. Można ją z powodzeniem zastosować w małych i dużych wnętrzach. Aneks kuchenny z salonem sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe i bardziej przestronne.

Niektóre osoby stronią od takich pomysłów i aranżacji ze względu na obawę przed codziennym widokiem kuchennego rozgardiaszu. Istnieje jednak idealne rozwiązanie na wizualne oddzielenie kuchni od salonu – jadalnia. Takie pomieszczenie będzie spełniało trzy funkcje – dzienną, kuchenną oraz jadalnianą. Można je urządzić na różne sposoby. Jeśli lepiej czujemy się w stonowanych wnętrzach możemy postawić na funkcjonalną, nowoczesną, skandynawską aranżację. Wówczas salon i kuchnia urządzane będą w bieli, a strefa jadalni stanowić będzie przełamanie w postaci drewnianego stołu i krzeseł oraz funkcjonalnej powieszonej nad stołem lampy. Jeśli natomiast jesteśmy bardziej odważni i lubimy eksperymenty postawmy na kontrast i kolor – niech wypełni przestrzeń.

Oferta promocyjna - luty 2018