Własna toaletka to marzenie chyba każdej kobiety. Jednak często nie mamy wystarczająco dużo miejsca w sypialni, żeby tam ustawić dodatkowy blat czy krzesło i zorganizować kącik do makijażu. Warto wtedy rozważyć wydzielenie dodatkowego miejsca w łazience, które posłuży nam do codziennej pielęgnacji.


Umywalka i zawieszone nad nią lustro to miejsce, przy którym kobiety spędzają w łazience najwięcej czasu. Jeżeli nie mamy podwójnej umywalki lub blatu, to zbyt długie korzystanie z tej przestrzeni może powodować poranne nieporozumienia wśród spieszących się do pracy lub szkoły domowników.

Wygospodarowanie w łazience dodatkowego miejsca na toaletkę, przy której swobodnie będzie można wykonać makijaż, przyspieszy nasze codzienne rytuały oraz zapewni nam przestrzeń na nasze kosmetyki i produkty do pielęgnacji.


Jak znaleźć wolne miejsce na toaletkę w łazience?


Nawet w najmniejszej łazience możemy znaleźć trochę miejsca na stanowisko do przechowywania kosmetyków pielęgnacyjnych i makijażowych. Oczywiście dużo łatwiej zaprojektować toaletkę gdy nasza łazienka jest przestronna. Wtedy możemy pozwolić sobie na okazałe lustro, wygodne siedzisko czy dodatkowe oświetlenie. Jednak kącik piękności stworzymy także wykorzystując kawałek blatu, na którym osadzona jest umywalka.


Niezbędne elementy toaletki


W skład każdej toaletki  powinny wejść podstawowe meble, które będą niezbędne nie tylko do przechowywania kosmetyków i akcesoriów, ale przede wszystkim do przeprowadzenia codziennych rytuałów pielęgnacyjnych.

Pierwsze, co przychodzi nam na myśl, kiedy myślimy o zaaranżowaniu toaletki to krzesło, blat i lustro. To obowiązkowe wyposażenie, które powinno być nie tylko ładne, ale również funkcjonalne.

Kupując krzesło lub pufę na wyposażenie toaletki, weźmy pod uwagę, że musi ona przede wszystkim łatwo dać się wsunąć pod blat, żeby nie zajmować za dużo miejsca kiedy z niej nie korzystamy. Powinna również być wygodna i komfortowa – wszak to miejsce ma służyć także do relaksu po ciężkim dniu. Warto więc poświęcić chwilę na dobór odpowiedniego siedziska.

Kiedy mamy już na czym siedzieć, czas pomyśleć o dużym lustrze, które pozwoli nam na wykonanie perfekcyjnego makijażu i fryzury. Musi być dobrze oświetlone, a ponieważ w łazience przeważnie brakuje dobrego źródła światła, warto zainstalować dodatkowe świetlówki wokół tafli lustra.


Przechowywanie kosmetyków na toaletce


Najprostszym rozwiązaniem do organizacji małej łazienki, jest zakup koszyków i pojemników do przechowywania. Jego niewątpliwą zaletę jest cena i łatwość zastosowania, niezależnie od tego, czy dopiero urządzamy łazienkę, czy chcemy coś poprawić

Możemy użyć ich jako dodatkowe wypełnienie szafek i trzymać w nich drobne kosmetyki, takie jak maseczki do twarzy, kosmetyki dla dzieci lub chociażby akcesoria do manicure i pędzle do makijażu. Pojemniki te sprawdzą się również, jeżeli chcemy mieć pod ręką produkty do stylizacji włosów m.in. suszarkę czy lokówkę. Unikniemy w ten sposób problemu plączących się kabli.

Przydatna będzie z pewnością szuflada wysuwana spod toaletki. Będziemy mogli posegregować w niej wszystkie kosmetyki kolorowe, kremy, akcesoria i inne niezbędne dodatki, zachowując porządek na blacie.


Jak dopasować toaletkę do stylu łazienki?Tyle ile stylów łazienki, tyle pomysłów na toaletkę. Najlepiej gdyby korespondowała ona z resztą pomieszczenia i nawiązywała do głównych elementów dekoracyjnych. Przykładowo, jeżeli nasza łazienka jest urządzona w nowoczesnym nurcie, wybierzmy stonowaną toaletkę bez zbędnych ozdobników. Nawet najpiękniej zdobiona toaletka nie będzie dobrze wyglądała w pomieszczeniu, do którego w ogóle nie pasuje.
Odwrotnie w przypadku klasycznej łazienki lub w stylu angielskim – retro wanna na nóżkach, ozdobne baterie czy malowane lustra będę doskonale współgrały z antyczną, elegancką toaletką, która sprawi, że cała aranżacja nabierze niepowtarzalnego wdzięku.