Wiemy, że dobrze zaprojektowana łazienka powinna być estetyczna i funkcjonalna, ale warto, by była także miejscem codziennego relaksu z komfortową strefą kąpieli. To tutaj możemy spędzić leniwie czas lub poświęcić choć kilka minut, by zadbać o wszystkie zmysły i zregenerować nasze ciało.


Jak stworzyć taką przestrzeń, by dawała nam relaks, a nie tylko spełniała warunki do codziennej pielęgnacji?

Po pierwsze dobierzmy styl wnętrza, w którym będziemy czuć się najlepiej oraz pomyślmy o potrzebach i długoterminowym użytkowaniu, by zaplanować funkcjonalną aranżację przestrzeni. Tworząc domową strefę relaksu musimy zdecydować, w jakim klimacie wnętrza najchętniej odpoczywamy.

Styl, który tworzy klimat łazienki


Do wyboru mamy kilka głównych stylów np.: nowoczesny, klasyczny, glamour, skandynawski czy minimalistyczny. W każdym z nich, oprócz wizualnej strony, ważny jest dobór wyposażenia. Motywem przewodnim i kluczowym rozwiązaniem w stworzeniu domowej strefy relaksu jest wanna oraz odpowiednio dobrana armatura łazienkowa.


O wannie warto pomyśleć zarówno w większych przestrzeniach domowych, jak i mniejszych łazienkach, w mieszkaniach. Potrzebny jest dobrze przemyślany projekt wnętrza uwzględniający funkcjonalność i atrakcyjność łazienki oraz wybór najlepszego dla nas asortymentu. W końcu łazienkę czy salon kąpielowy tworzymy na przynajmniej kilka lat!

Inspirujemy i podpowiadamy. Do dyspozycji mamy kilka rozwiązań.

Baterie wannowe wolnostojące


Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na styl vintage, czy postawimy na minimalizm we wnętrzu, szeroki wybór wzorów i wykończeń baterii wannowych wolnostojących pozwoli nam znaleźć model idealny dla naszych potrzeb.

Baterie montuje się obok wanny w podłodze, gdzie źródło wody jest zawsze poza strefą kąpieli – będzie prezentować się idealnie zarówno postawiona symetrycznie na środku wanny,  jak i z jej boku. To pomysł na bardzo elegancką i ponadczasową aranżację.


Baterie wannowe podtynkowe


Baterie wannowe podtynkowe to estetyczne i nowoczesne rozwiązanie w strefie kąpieli w wannie. Montuje się je w dwóch częściach - serce baterii, mechanizm, korpus i instalacje są schowane, znajdują się pod tynkiem; na tynku natomiast mamy wyłącznie estetyczną część do sterowania źródłem wody. Takie rozwiązanie jest dodatkowo bardzo praktyczne i daje sporą oszczędność miejsca.

Nowością są baterie podtynkowe 5-otworowe, np. z kolekcji OMNIRES CONTOUR. Każdy z widocznych elementów baterii spełnia określoną funkcję:  mieszacz, którym odkręcamy i regulujemy wodę, przycisk funkcyjny zmieniający źródło wody z wylewki na rączkę prysznicową, które są praktycznie i harmonijnie rozmieszczone na jednej rozecie.

Idealne rozwiązanie do aranżacji minimalistycznych przestrzeni.


Baterie nawannowe 4-otworowe


Eleganckie i praktyczne rozwiązanie idealne do montażu na brzegu wanny lub w zabudowie obok. Specjalna konstrukcja baterii umożliwia ukrycie węża prysznicowego w zabudowie wanny - dzięki temu unikamy problemów z plączącym się wężem a na brzegu wanny widzimy wyłącznie samą rączkę prysznicową.

Dzięki systemowi SMART FIX możliwa jest, w razie potrzeby, wymiana węża prysznicowego bez konieczności demontażu wanny. Rozwiązanie szczególnie polecane dla osób, które cenią estetykę i minimalizm we wnętrzach.


Baterie wannowe natynkowe


To klasyczne rozwiązanie, chętnie wykorzystywane zwłaszcza podczas mniejszych remontów. Główną zaletą tego typu baterii jest prosty montaż - można je zastosować na istniejącej instalacji bez konieczności jej wymiany lub modyfikacji. Szeroki wybór wzorów i wykończeń, a także rozwiązań technologicznych daje wprost nieograniczone możliwości aranżacji i gwarantuje intuicyjne użytkowanie.


Wygodny system EASY SWITCH dostępny np. w baterii wannowej OMNIRES DARLING pozwala na szybką zmianę źródła wody z wylewki na rączkę prysznicową poprzez obrót wylewki. Baterie wannowe natynkowe sprawdzą się zarówno w przestronnych, nowoczesnych wnętrzach, jak i mniejszych bardziej tradycyjnych łazienkach.

Wpis powstał we współpracy z marką OMNIRES