Łazienka to nie tylko pomieszczenie sanitarne. To wnętrze kluczowe, ważniejsze nawet od kuchni. Dlatego w jego aranżację powinniśmy włożyć dużo serca. Pomysły na dekorację możemy przenieść z innych wnętrz np. z sypialni.


Drabinka dekoracyjna

Wygląda swojsko, przytulnie i bardzo oryginalnie. W większości łazienek, nawet tych bardzo małych, znajdzie się na nią miejsce. Można traktować ją jak wieszak na ręczniki – będzie nie tylko pięknie, ale i praktycznie. Czyli tak jak być powinno!

drabinka w lazience

Gdzie kupować drabinki dekoracyjne? Znane nam sklepy wnętrzarskie mają takie opcje w swoich ofertach. Śmiało możemy też kupić drabinkę przez internet – nie będzie problemu ze znalezieniem wersji o odpowiednich wymiarach, właściwym kolorze itd.

Obrazki dekoracyjne

Ostatnio nastał szał na oprawiane i wieszane na ścianach inspirujące cytaty - o rodzinie, miłości, cieple domowym… O ile jest to ciekawe rozwiązanie do salonu, sypialni czy przedpokoju, o tyle do łazienki już niekoniecznie. Za to świetnie zamiast nich sprawdzą się tam designerskie grafiki i ciekawe wzory, oprawione w kolorowe, rzeźbione ramki.

obrazy w lazience

Ich styl dobieramy oczywiście do stylu naszej łazienki – np. szkice sprawdzą się w wystroju retro, zaś kolorowe, artystyczne grafiki z motywem 3D w pełni nowoczesnym wnętrzu. A jeśli lubisz ręczne robótki, to możesz sam zrobić takie obrazy metodą DIY. Na pewno nikt nie przejdzie obok nich obojętnie.

Cotton balls

Że niby już wyszły z mody? Trendy trendami, ale przecież mieszkanie/dom to specyficzne miejsce – dla nas najważniejsze, oddające nasze charaktery i styl życia. Jeśli nadal podobają Wam się świecące lampki wieszane w pomieszczeniach – to super! Światełka zawsze dodają charakteru i przytulności. Kto powiedział, że nie można ich umieścić w łazience? Zawieszone nad lustrem, albo jeszcze lepiej… owinięte na wcześniej wspomnianej drabince wprowadzą magiczny nastrój w pomieszczeniu!

Rośliny

Kwiaty w łazience? Tak, nawet żywe okazy mogą się tutaj odnaleźć – oczywiście im więcej naturalnego światła w pomieszczeniu tym lepiej.lazienka z roslinami

Jeśli jednak mamy obawy, że rośliny się tam nie przyjmą, bo nie mamy okna – pomyślmy o sztucznym wariancie. Teraz tego typu kwiaty wyglądają naprawdę wyglądają jak prawdziwe, więc bez obaw możesz użyć ich jako dekoracji i nie martwić się, że coś zwiędnie lub pojawi się na nim grzyb od wilgoci.

Ręczniki idealnie dopasowane

reczniki lazienkowe

Wydaje się to oczywiste, ale wciąż często o tym zapominamy, że detal ma znaczenie. Ręczniki, na co dzień przecież widoczne w łazience, stanowią integralną część jej wystroju. Warto dobrać je idealnie do stylu wnętrza – najlepiej wszystkie takie same. Koszt niewielki, a efekt naprawdę świetny!

Świeczki i świeczniki

swieczki w lazience

I to nie tylko po to, by zaświecać je podczas przyjemnych kąpieli. Dzisiaj znajdziemy tak piękne świece i świeczniki, które nawet nie zapalone, będą efektowną ozdobą łazienki.

Kosz na pranie

W dzisiejszych aranżacjach łazienek kosz na pranie jest coraz częściej ukryty, np. w meblach (wykorzystuje się dużą szufladę w słupku meblowym). To na pewno bardzo funkcjonalna opcja, niemniej jednak zabiera nam możliwość kombinowania z koszem na pranie. A tych znajdziemy dzisiaj mnóstwo! Wielkie wiklinowe, w stylu vintage przypominające stare kubły czy zbliżone do worków.

To niewątpliwie element, który doda charakteru wnętrzu – oczywiście jeśli dobierzemy go z głową. Jeśli musimy kupić kosz na pranie to nie decydujmy się na tradycyjne opcje (zwykły, plastikowy), tylko zabawmy się przy jego wyborze. I na koniec jedna bardzo ważna zasada – jedna łazienka raczej nie „przyjmie” wszystkich wyżej wymienionych elementów dekoracyjnych. Dobierajmy je z głową (niech pasują do stylu) i nie przesadzajmy z ilością.

Autorką wpisu gościnnego jest Irena Zajdel, właścicielka krakowskiego biura projektowego Valent.