Biała łazienka jest zawsze modna, a drewno ponadczasowe. Połączenie tych dwóch elementów może być strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza jeśli drewno będzie położone na podłodze. Podpowiadamy, jak zaaranżować piękną białą łazienkę z drewnem.


Naturalne materiały, jako element wykończenia, to jeden z najgorętszych trendów wyposażenia łazienek. Drewno potrafi wizualnie ocieplić nawet najbardziej surowe wnętrza, a w polskich domach jest bardzo popularne. Z jego pomocą możesz nadać łazience niecodziennego charakteru, elegancji i klimatu salonu SPA. Taka aranżacja sprawdzi się zarówno na dużej, jak i małej powierzchni.

Biel i drewno – duet idealny

Drewno idealnie łączy się z różnymi dodatkami, meblami i kolorami. Drewniane elementy ożywiają wnętrze, przełamują chłód ceramiki, szkła i chromu, dodając łazience naturalnego uroku. Niemniej jednak, jego najlepszym dopełnieniem jest biel, zarówno na ścianach, jak i w postaci wyposażenia i mebli.

Biel w tym przypadku jawi się jako partner doskonały. Pozwala wydobyć z drewna wszystko to, co w nim najlepsze – słoje, fakturę i barwy. Biel nadaje łazience przestronności i spokoju, a przecież o to chodzi w tym wnętrzu. By czuć się w nim dobrze, móc wypocząć i zrelaksować się.

Drewniana podłoga i nie tylko

Zastosowanie drewna na podłodze w białej łazience sprawi, że teoretycznie chłodne i niepozorne wnętrze zyska naturalne ciepło i niecodzienny klimat. W łazience dobrze sprawdzi się parkiet przemysłowy. Jeśli natomiast nie stać nas na drewno, możemy pokusić się o położenie płytek drewnopodobnych.

Można je znaleźć w ofercie wielu producentów płytek ceramicznych. Drewno sprawdza się jednak nie tylko na podłodze. Świetnym pomysłem jest użycie go na części ścian, jako elementu przyciągającego uwagę. Możemy nim także obudować wannę.

To, czy drewno w łazience ,,podoła”, zależy jedynie od doboru właściwego gatunku. Ponadto w łazience drewno może występować także pod postacią mebli. Bardzo dobrze, jeżeli w łazience z drewnianą podłogą pojawią się białe meble z drobnymi drewnianymi akcentami, dekoracjami.

Wśród nowości ostatnich miesięcy można znaleźć kilka ciekawych pozycji. Na przykład w formie białych korpusów i frontów zestawionych z drewnianymi blatami lub konsolą pod umywalkową, albo w formie dekoracyjnych poziomych pasów na powierzchni mebla, czy pojedynczych frontów szuflad.

Biała łazienka z drewnem – zafunduj sobie odrobinę egzotyki

Łazienka jest specyficznym miejscem, a panujące w niej warunki powodują, że najlepiej nadadzą się do niej egzotyczne gatunki drewna, takie jak tek czy iroko. Drewno tekowe w aranżacjach łazienek jest bardzo często używane ze względu na swoją twardość.

Ponadto dla wystroju wnętrza równie ważne co funkcjonalność i wytrzymałość stają się walory estetyczne materiału, a ten bez wątpienia stanowi dekorację samą w sobie. Drewno tekowe przypomina kolorem krajowy orzech w odcieniu od żółtobrązowego do ciemnobrązowego, a woskowaty połysk usłojenia w postaci brązowych pasów doskonale wpisze się w wystrój białej łazienki.

Jeśli zdecydujemy się pokryć w swojej łazience podłogę tego rodzaju drewnem, oznacza to, że lubimy zmiany w aranżacji łazienki. Dzięki temu, że pod wpływem naturalnego światła drewno ciemnieje, z czasem wnętrze nabierze klimatu SPA z duszą.

Bardzo często w projektach łazienek jest stosowane drewno iroko. Je również cechuje duża twardość. Jego dużą zaletą jest wyraziste usłojenie, które na większych powierzchniach tworzy wyraziste pasy i smugi, dlatego świetnie sprawdzi się na podłodze w łazience. Będzie stanowiło ozdobę samą w sobie i przykuwało uwagę domowników oraz gości.

Kolor drewna iroko może być różny – dostępne są odcienie miodowe, brązowe, czekoladowe lub oliwkowe. Dzięki temu aranżując łazienkę łatwiej będzie dobrać nam odpowiednią kolorystykę dodatków i akcesoriów.